ឯកឧត្តម កៃ កេតនិន អគ្គនាយកនៃអគ្គនាយកដ្ឋាននីតិកម្ម និងស្រាវជ្រាវ នាព្រឹកថ្ងៃទី១២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងសិក្សាអំពីរចនាសម្ព័ន្ធ តួនាទី និងភារកិច្ចរបស់អគ្គនាយកដ្ឋាននីតិកម្ម និងស្រាវជ្រាវ។ កិច្ចប្រជុំនេះ មានការអញ្ចើញ ចូលរួមពីសំណាក់លោក អគ្គនាយករង ប្រធាននាយកដ្ឋាន និងអនុប្រធាននាយកដ្ឋាន។
ទីក្រុងម៉ានីល, ហ្វីលីពីន ៖ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត លី ឆេង អនុប្រធានគណៈកម្មការទី៩នៃរដ្ឋសភា បានអញ្ជើញចូលរួមជាកិត្តិយសនិងថ្លែងបទអន្តរាគមន៍ក្នុងពិធីប្រកាសបើកជាផ្លូវការនូវ «កម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍សមត្ថភាពស្តីពីបម្រែបម្រួលអាកាសធាតុ សម្រាប់សភាជាសមាជិកអន្តរសភា អាស៊ាន (AIPA)» នារសៀលថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ នៅទីក្រុងម៉ានីល ប្រទេសហ្វីលីពីន។
ទីក្រុងម៉ានីល, ហ្វីលីពីន៖ ក្នុងកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងដើម្បីទប់ស្កាត់ការគំរាមកំហែងពីបច្ចេកវិទ្យាទំនើប តំណាងរដ្ឋសភាកម្ពុជាបានចូលរួមក្នុងកិច្ចពិភាក្សាកម្រិតតំបន់ ស្តីពីការបង្កើតក្របខ័ណ្ឌច្បាប់ និងវិធានការគោលនយោបាយ ដើម្បីបង្ការការយកបញ្ញាសិប្បនិម្មិត (AI) ទៅប្រើប្រាស់ក្នុង សកម្មភាពភេរវកម្ម និងអំពើហិង្សាជ្រុលនិយម។
ឯកឧត្តមកិត្តិសេដ្ឋាបណ្ឌិត ជាម យៀប អនុប្រធានទី១ រដ្ឋសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ បានអញ្ជើញជាអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយ ប្រតិទិនការងារប្រចាំឆ្នាំ២០២៦ របស់អន្តរសភា អាស៊ាន (AIPA)។
ក្នុងគោលដៅបង្កើនប្រសិទ្ធភាពការងារការទូតសភា និងលំហូរព័ត៌មានឱ្យមានប្រសិទ្ធភាព អគ្គលេខាធិការដ្ឋានរដ្ឋសភា បានរៀបចំពិធីផ្សព្វផ្សាយសេចក្តីសម្រេច និងលិខិតចាត់តាំងថ្មី ដល់មន្ត្រីបង្គោលនៃអគ្គនាយកដ្ឋានទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ ពិធីការ និងព័ត៌មាន (ទពព) ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត កែវ ពិសិដ្ឋ។
ឯកឧត្តម ឃួន ដាវិត អគ្គលេខាធិការរង ទទួលបន្ទុកកិច្ចការរដ្ឋបាល និងហិរញ្ញវត្ថុ នៃរដ្ឋសភា បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំដើម្បីពិនិត្យពិភាក្សា ស្តីពីការកែសម្រួល រចនាសម្ព័ន្ធនៃអគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល និងហិរញ្ញវត្ថុ នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានរដ្ឋសភា។