អគ្គលេខាធិការដ្ឋានរដ្ឋសភា នៅរសៀលថ្ងៃទី១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ បានបន្តវគ្គបណ្តុះបណ្តាល អំពីការងារសរសេរសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន សេចក្តីថ្លែងការណ៍ ការសរសេររបាយការណ៍ និង ឯកសារជំនួយស្មារតី ដល់មន្រ្តីពាក់ព័ន្ធនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានរដ្ឋសភាក្នុងការលើកកម្ពស់សមត្ថភាព មន្រ្តីនៅក្នុងបំពេញការងារ ជូនថ្នាក់ដឹកនាំ ក៏ដូចជាស្ថាប័នឱ្យកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់ឡើង។
ឯកឧត្តមសន្តិបណ្ឌិត ឡូយ សុផាត ប្រធានគណៈកម្មការផែនការ វិនិយោគ កសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ នេសាទ អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ បរិស្ថាន ធនធានទឹក និងឧតុនិយម នៃរដ្ឋសភា (គណៈកម្មការទី៣) បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំផ្ទៃក្នុងគណៈកម្មការ ដើម្បីពិនិត្យសិក្សាសេចក្ដីព្រាងច្បាប់ជលផល និងពិភាក្សាការងារសម្រាប់ត្រៀមចុះបំពេញបេសកកម្មនៅខេត្តមណ្ឌលគីរី រតនគីរី និងខេត្ត ...
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពី លទ្ធផលសិក្ខាសាលាសភាថ្នាក់តំបន់ ស្តីពី "បម្រែបម្រួលប្រជាសាស្រ្ត និងជំងឺមិនឆ្លង៖ គោលនយោបាយឆ្លើយតប បញ្ហាប្រឈម សម្រាប់ប្រជាជនសកម្ម និងយុវជន"
សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ បានផ្ញើសារលិខិតរំលែកទុក្ខ គោរពជូន ឯកឧត្តម វ៉ាន់មូហាម៉ាត់ណ ម៉ៈថា (Wanmuhamadnoor Matha) ប្រធានរដ្ឋសភានៃព្រះរាជាណាចក្រថៃ ដោយទទួលបានដំណឹងអំពីសោកនាដកម្មនៃការរញ្ជួយដី ដែលបានកើតឡើងនៅក្នុងរាជធានីបាងកក បណ្តាលមកពីឥទ្ធិពល នៃគ្រោះរញ្ជួយដីដ៏ធ្ងន់ធ្ងរនៅប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ា កាលពីថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយបានឆក់យកជីវិតមនុស្ស បំផ្លាញលំនៅប្រជាពលរដ្ឋ និងបង្កការខូចខាត ទ្រព្យសម្បត្តិយ៉ាងធ្ងន់ធ្ងរ ព្រមទាំងមានការជម្លៀសប្រជាពលរដ្ឋជាបន្ទាន់ផងដែរ។