សេចក្តីជូនដំណឹង រដ្ឋសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នឹងបន្តសម័យប្រជុំរដ្ឋសភាលើកទី៥ នីតិកាលទី៧ នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥__ សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពី ការអញ្ជើញដាក់តម្លៃ (Quotation) ដើម្បីសាងសង់អគារទីស្នាក់ការរដ្ឋសភាមណ្ឌលរាជធានី-ខេត្ត ចំនួន ៤ខេត្ត រួមមាន ខេត្តតាកែវ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ខេត្តក្រចេះ និងខេត្តសៀមរាប__ ញត្តិថ្កោលទោស សង្គ្រាមឈ្លានពានរបស់ថៃមកលើអធិបតេយ្យនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា__ ព្រះរាជសារ ព្រះករុណាព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងឱកាសបើកបវេសនកាលនៃរដ្ឋសភា សម័យប្រជុំរដ្ឋសភា លើកទី៥ នីតិកាលទី៧ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ៕
Home » គណៈកម្មការទី១០ » សកម្មភាព » គណៈកម្មការប្រឆាំងអំពើពុករលួយរដ្ឋសភា ទៅសិក្សាស្វែងយល់ពីការអនុវត្តច្បាប់ប្រឆំាងអំពើពុករលួយ នៅប្រទេសម៉ាឡេស៊ី
គណៈកម្មការប្រឆាំងអំពើពុករលួយរដ្ឋសភា ទៅសិក្សាស្វែងយល់ពីការអនុវត្តច្បាប់ប្រឆំាងអំពើពុករលួយ នៅប្រទេសម៉ាឡេស៊ី
Prepaired By: NA1472 ​ Date: (1/24/2017 12:42:04 AM )
គណៈប្រតិភូគណៈកម្មការអង្កេត បោសសំអាត និងប្រឆាំង​អំពើពុករលួយ នៃរដ្ឋសភាកម្ពុជា បានអញ្ជើញទៅបំពេញទស្សនកិច្ច សិក្សាស្វែងយល់ ពីវិស័យ​ការ​ងារ ដែលជាការទទួលបន្ទុក របស់គណៈកម្មការ ពិសេសកិច្ចការប្រឆំាងអំពើពុករលួយ នៅប្រទេសម៉ាឡេស៊ី ពី​ថ្ងៃទី២២ ដល់​ថ្ងៃទី២៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០១៧ ។
មុនការចេញដំណើរនៅអាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិភ្នំពេញ ឯកឧត្តម ហូរ វ៉ាន់ ​​ប្រធានគណៈប្រតិភូ និងជាប្រធានគណៈកម្មការអង្កេត បោសសំអាត និង ប្រឆំាងអំពើពុករលួយនៃរដ្ឋសភា បានមានប្រសាសន៍​ឲ្យ​ដឹងថា ដំណើរបំពេញបេ​ស​កកម្ម នៅក្រៅប្រទេសនាពេលនេះ គឺដើម្បីដកស្រង់ បទ ពិសោធន៍ និង​ធ្វើការស្រាវជ្រាវពីការប្រយុទ្ធប្រឆាំង អំពើពុករលួយរបស់ប្រទេសម៉ាឡេស៊ី​។ ជាពិសេសគណៈប្រតិភូនឹង សិក្សាពីការអនុវត្តច្បាប់ ប្រឆំាង អំពើពុករលួយ នៅក្នុងប្រទេសម៉ាឡេស៊ីនេះ រវាងស្ថាប័ននីតិប្បញ្ញត្តិ និងនីតិប្រតិបត្តិ ៕